مطالب سایت

بررسی و رفع ارورهای پکیج ایران رادیاتور

بررسی و رفع ارورهای پکیج ایران رادیاتور

پکیج فن دار، پکیج بدون فن، پکیج دیجیتال، پکیج آنالوگ از انواع پکیج های ایران رادیاتور می باشند. پکیج ها هم مانند هر وسیله دیگری ممکن است دچار مشکلات و خرابی هایی شوند که نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات پکیج دیواری ایران رادیاتور باشد.

کدخطا یا ارورهای پکیج ایران رادیاتور نشان دهنده وجود مشکل در دستگاه است. این کدها به کاربران پکیج و تکنسین های تعمیر پکیج کمک می کند تا با تشخیص درست ارور بتوانند بفهمند که مشکل به وجود آمده برای پکیج ایران رادیاتور به چه علت است و برای رفع آن باید چه اقداماتی انجام دهند. در این مقاله به بررسی و رفع ارورهای پکیج ایران رادیاتور می پردازیم.

 

 

کد خطای پکیج ایران رادیاتور و رفع عیب آن ها

ارورهای پکیج ایران رادیاتور در مدل های آنالوگ

پکیج ایران رادیاتور آنالوگ دارای چراغ های کوچکی می باشد که در حالت عادی روشن می باشند. در صورت بروز مشکل در این پکیج چراغ ها شروع به روشن و خاموش شدن می کنند  و اعداد ۳۰ تا ۸۰ را نشان می دهند.

این چراغها در هنگام کارکرد دستگاه روی حالت آب گرم مصرفی، یعنی زمانی که آب گرم یکی از شیرهای منزل باز است، به صورت جفت جفت حرکت می کند.

توجه داشته باشید که این حالت طبیعی است و نشانه ارور نیست و دقیقا نشانه سالم بودن دستگاه است. در این بخش فهرست کامل ارورهای پکیج ایران رادیاتور آنالوگ را قرار دادیم و به بررسی آنها پرداخته ایم.

مشاوره تلفنی مرکزفروش تلفن:02177272942

ارور های پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff:

 ارور70 60 40 ایران رادیاتور پرشر سوئیچ هوا بسته است در حالیکه فن خاموش است
ارور 80 ایران رادیاتور  باز شدن ترموستات ایمنی (کلید حرارتی)
ارور 70 ایران رادیاتور  افزایش حرارت مبدل اولیه بیش از 89 یا 95(درجه)
ارور 70 80 ایران رادیاتور  عدم تشکیل یا تشخیص شعله
ارور40 70 ایران رادیاتور  باز شدن پرشر سوییچ آب
ارور 40 60 80 ایران رادیاتور  پرشر هوا باز است اما فن کار می کند
ارور 60 80 ایران رادیاتور  سیستم ضد یخ زدگی با پمپ فعال شده است
ارور40 70 80 ایران رادیاتور  ترموستات ایمنی قطع کرده ولی دمای شوفاژ معمولی است
ارور 50 70 80 ایران رادیاتور ترمیستور مدار شوفاژ اشکال دارد( مدار ان باز است)
ارور40 80 ایران رادیاتور   ترموستات دود باز شده است
ارور30 40 ایران رادیاتور  معیوب شدن برد الکترونیک یا اشکال نرم افزاری
ارور 50 60 ایران رادیاتور  ترمیستور مدار شوفاژ اشکال دارد( اتصال کوتاه دارد)
ارور 50  70 ایران رادیاتور  ترمیستور آبگرم مصرفی اشکال دارد ( اتصال کوتاه است)
ارور50 80 ایران رادیاتور  ترمیستور آبگرم مصرفی اشکال دارد قطع است ( مدار ان باز است)
ارور 60 70 ایران رادیاتور سیستم آنتی فریز (ضد یخ زدگی) با مشعل روشن فعال است

 

ارورهای پکیج ایران رادیاتور در مدل های دیجیتال

ارورهای پکیج ایران رادیاتور در مدل های دیجیتال

در پکیج های دیجیتال نحوه نمایش خطاها به شکل دیگری است و در صفحه نمایش پکیج خطاها با حرف e  که از کلمه انگلیسی ارور گرفته شده است مشخص می شود. در این بخش فهرست کامل ارورهای پکیج ایران رادیاتور دیجیتال را مورد بررسی قرار دادیم.

 

ارور های پکیج ایران رادیاتور l24ff و l28ff :

کد E1  پرشر سوییچ آب در وضعیت قطع است.(مدار باز است)
کد E2 عدم تشکیل یا تشخیص شعله
کد E8  باز شدن ترموستات ایمنی (کلید حرارتی)
کدE10  ترموستات دود باز شده است
کدE12, E30,E99  معیوب شدن برد الکترونیک یا اشکال نرم افزاری
کدE31  ترمیستور مدار شوفاژایراد دارد( اتصال کوتاه دارد)
کد E32 ترمیستور مدار شوفاژ اشکال دارد( مدار ان باز است)
کدE41  ترمیستور آبگرم مصرفی اشکال دارد ( اتصال کوتاه است)
کدE42  ترمیستور آبگرم مصرفی اشکال دارد قطع است ( مدار ان باز است)
کد E50 پرشر سوئیچ هوا در وضعیت وصل است اما فن خاموش است
کدE51 فن روشن است اما پرشر هوا در وضعیت قطع است
کد E81  ترموستات ایمنی قطع کرده ولی دمای شوفاژ معمولی است
کد E91 نوسان ولتاژ برق(بیش از 260 و کمتر از 180)
کد E88   افزایش حرارت مبدل اولیه بیش از 89 یا( 95درجه)
AF  سیستم یخ زدایی
بیشتر بخوانید :  علت خرابی پکیج ایران رادیاتور چیست؟

 

مشاوره تلفنی مرکزفروش تلفن:02177272942

راهنمای رفع ارورهای پکیج دیواری ایران رادیاتور

ما در این قسمت برای رفع ارور انواع پکیج های ایران رادیاتور روش هایی ذکر کرده ایم:

برای رفع خطای E1و ارور 40 70  پکیج ایران رادیاتور

یکی از پرتکرارترین ارور های پکیج ایران رادیاتور l28ff ، خطای E1 است که معادل  ارور 40 70 پکیج ایران رادیاتور آنالوگ می باشد. این خطا در اکثر موارد مربوط به کمبود فشار آب در مدار گرمایش می باشد که به سادگی برطرف می شود. به عبارت دیگر زمانی که کد خطا ظاهر می شود، اگر به عقربه بار پکیج نگاه کنید می بینید که عقربه روی صفر یا نزدیک به صفر قرار دارد.

وقتی ارور 40 70 و  E1 نشان داده میشود یعنی پرشر سوییچ آب در وضعیت قطع است.(مدار باز است)

راه حل

 • مرحله اول: ابتدا شیر پر کن دستگاه را باز کنید.
 • مرحله دوم: عقربه مانومتر را نکاه کنید تا در ناحیه یک تا دو قرار بگیرد.
 •  مرحله سوم: شیر پرکن را ببندید.
 • مرحله چهارم: برای رفع کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور l28ff دستگاه را ریست کنید اگر هنوز کد خطای E1 چشمک میزند حتما چند بار دستگاه را ریست کنید. در 90 درصد مواقع با همین روش خطا حل می شود. اگر با انجام این کارها خطای E1 حل نشد حتما با سرویس کار تماس بگیرید.

 

رفع خطای E2  و ارور 70 80 پکیج ایران رادیاتور

رفع خطای E2  و ارور 70 80 پکیج ایران رادیاتور

ارور E2 ایران رادیاتور در دستگاه های مانند L24ff و یا  L28ff و تمام پکیج های دیجیتال اتفاق می افتد.

ارور E2 پکیج ایران رادیاتور دیجیتال معادل ارور 70 80 پکیج ایران رادیاتور m24ff در پکیج های سری آنالوگ است.

خطای E2و ارور 70 80 در پکیج ایران رادیاتور مربوط به قسمت تشکیل شعله می باشد.

راه حل :

 • ابتدا از باز بودن گاز ورودی به پکیج ایران رادیاتور اطمینان حاصل نمایید و دستگاه را یکبار ریست کنید و اگر مشکل برطرف نشد باید موارد دیگری را نیز بررسی کنید.
 • میله جرقه زن پکیج پکیج را بررسی کنید که تنظیم شده باشد ممکن است شعله گاز پکیج تنظیم نباشد
 • ممکن است ایراد از برد پکیج ایران رادیاتور باشد که در این صورت شما حتماً باید با تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور تماس بگیرید تا برد پکیج را بررسی کند.
 • اگر پکیج ایران رادیاتور در بالکن نصب شده است است باید حتما روکش داشته باشد وگرنه ممکن است در امر تشکیل شعله اختلال ایجاد شود.

 

رفع ارورهای 80  و E8 پکیج ایران رادیاتور ارور

ارور E8یکی از ارورهای پکیج ایران رادیاتور در دستگاههایی مثل l24ff و l28ff  است، که با  ارور 80 پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff است. وقتی دستگاه این اخطار را نشان می دهد یعنی ترموستات ایمنی باز شده (کلید حرارتی) و به زبانه عامیانه یعنی پکیج داغ کرده است.

 

مهم ترین دلایل ارور80 و e8 ایران رادیاتور

 • گرفتگی مدار شوفاژ

علت و راه حل ها:

 • این گرفتگی بر اثر استفاده اشتباه از پکیج صورت می گیرد مثلا گاهی بدون اینکه شوفاژ را از روی پکیج قطع کنید یا خاموش کنید( ولوم شوفاژ را روی صفر بگذارید ) اقدام به بستن شیرهای زیر پکیج می کنید که این کار باعث گرفتگی مدار شوفاژ می شود.
 • در بعضی مواقع نیز گرفتگی رادیاتور در اثر ایجاد رسوب شدید در رادیاتور هست که باید توسط سرویس کار متخصص بازدید شود و با شستشو مسئله برطرف شود.
 • . گاهی رسوبات در صافی برگشت رادیاتور گیر می کند و باعث کیپ شدن صافی برگشت شوفاژ می شود . در همه این موارد اگر پیگیری انجام نشود باعث سوختن پمپ پکیج می شود.
بیشتر بخوانید :  آموزش نحوه تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج دیواری

 

 • خرابی ترموستات

در واقع خرابی سنسور یا همان ترموستاتی است که فرمان ارور را به برد می دهد. دلایل خرابی ترموستات پکیج ایران رادیاتور و راه حل رفع آن شامل موارد زیر می شود:

اگر شعله پکیج در حالت شوفاژ بیش از حد بالا باشد ( و یا حتی در حالت آبگرم مصرفی )  باعث افزایش ناگهانی دما ناگهانی می شود و در نتیجه ترموستات حد عمل کرده و باعث بروز ارور 80  و  e8  پکیج ایران رادیاتور شود .

البته معمولا شعله خود به خود  از تنظیم خارج نمی شود .  معمولا توسط افراد ممکن است تنظیم شعله به مشکل بخورد . اگر به این مورد مشکوک هستید در اینجا تنها کاری که موقتا می توانید انجام دهید این است که دمای شوفاژ و آب گرم مصرفی را از روی پکیج کم کنید و شعله را تنظیم کنید.

 

 • سوختن پمپ پکیج ایران رادیاتور

یک از پر تکرارترین موارد خطای  80  و  e8  پکیج ایران رادیاتور، سوختن پمپ است. با سوختن پمپ پکیج ایران رادیاتور یا کار نکردن آن ، آب در مدار گردش ندارد و مطمئنا آب بیش از حد داغ می شود یا به عبارتی جوش می آورد که همین باعث بروز این ارورها در پکیج ایران رادیاتور می شود.

معمولا در اکثر موارد پمپ تعمیر نشدنی است و باید تعویض گردد. برای خرید قطعات پکیج دیواری بوتان و یا ایران رادیاتور تنها کافیست به سایت مرکز فروش مراجعه نمایید.

 

 • مبدل اصلی پکیج رسوب دارد

این حالت معمولا نسبت به مبدل ثانویه کمتر اتفاق می افتد و باعث ارور80  و E8 در پکیج ایران رادیاتور می شود. که برای رفع آن بهتر است از تعمیرکار حرفه ای سامیار سرویس کمک بگیرید.

مشاوره تلفنی مرکزفروش تلفن:02177272942

رفع ارور 50 60 و E31 پکیج ایران رادیاتور

ارور E31پکیج ایران رادیاتور در دستگاه هایی مثل L24ff و L28ff  رخ می دهد و البته معادل ارور 50 60 در دستگاه آنالوگ مثل M24ff هست.

این ارور نشانه خراب شدن ترمیستور شوفاژ می باشد و باید این قطعه تعویض شود. این قطعه اگر نیمسوز شود ممکن است علت سرد و گرم شدن آب پکیج شود.

 

رفع خطای  40 60 70 و E50 ایران رادیاتور

رفع خطای  40 60 70 و E50 ایران رادیاتور

یکی دیگر از خطاهای پکیج ایران رادیاتور خطای E50 می باشد. در حالت عادی و  نرمال زمانی که فن کار می کند پرشر هوا فرمان وصل یا به عبارت دیگر خبر سالم بودن فن به برد را می دهد و این به معنی سالم بودن فن هست  .اما بروز این ارور زمانی است که پرشر هوا قبل از کار کردن فن متصل می شود .به عبارت دیگر هنوز برای چرخش برد برق را به فن نرسانده اما پرشر هوا پیغام چرخیدن فن را به برد اعلام می کند .

در نتیجه برد احساس خطر کرده و ارور E50 بروز می کند. این خطا دقیقا معادل 40  60 70 ایران رادیاتور سری انالوگ مانند m24ff  هست .

خرابی پرشر هوا یا همان پرشر سوئیچ دود مهمترین علت بروز این می باشد که با جایگزینی آن با یک پرشر هوای  سالم این مشکل برطرف خواهد شد. پرشر هوا قطعه ای هست که بدلیل حساسیت بالای آن به هیچ وجه تعمیر نمی شود.

بیشتر بخوانید :  شیر یکطرفه پکیج چیست و چه کاربردی دارد؟

خرابی برد پکیج دیواری دلیل دیگر بروز اروهای E50 و  40  60 70 پکیج ایران رادیاتور می باشد .زمانی که برد پیوسته فن را می چرخاند حتی بدون نیاز به آب گرم یا شوفاژ در نتیجه این خطا بروز می کند . در این مورد باید با یک سرویس کار تماس بگیرید.

 

رفع خطای e51 و  40 60 80 در پکیج ایران رادیاتور

ارور پکیج ایران رادیاتور 40 60 80 در سری انالوگ مانند  m24ff , e24ff:همان ارورE51 در پکیج های دیجیتال ایران رادیاتور است. این ارور در پکیج ایران رادیاتور  شایع بوده و به دلیل عدم خروج مناسب احتراق می باشد.

دلیل بروز این خطا این است که در زمان روشن شدن پکیج، فن پکیج ایران رادیاتور روشن می شود. برای چک کردن آن با استفاده از پرشر سوییچ هوا وضعیت باز بودن لوله دودکش بالای پکیج بررسی کنید. به این صورت که اگر مسیر لوله پکیج باز باشد، سنسور فن یا همان پرشر سوییچ فعال می شود و در غیر این صورت پرشر هوا در وضعیت قطع شدن قرار می‌گیرد.

توضیحاتی که در در بخش بالا داده شد مهمترین عامل بروز خطای 80 60 40 و  E51است ، اما دلایل دیگری هم که باعث بروز این خطا می شود:

گیر کردن چوب لای فن پکیج ایران رادیاتور، مسدود بودن یا وجود چوب در لوله دودکش ،گرفتگی شلنگ های رابط بین ونتوری و پرشر ، سنگریزه داخل ونتوری پکیج ایران رادیاتور است.

 

رفع خطای e51 پکیج ایران رادیاتور

ابتدا مسیر دودکش را کاملاً بررسی کرده و از باز بودن مسیر آن اطمینان حاصل نمایید. ارور e51 پکیج ایران رادیاتور معمولاً در هنگام تغییر فصل از سرما به گرما بیشتر ایجاد می شود و دلیل آن  انقباض و انبساط پرده دیافراگمی پرشر سوئیچ هوا پکیج ( سنسور پرشر سوئیچ هوا ) می باشد به همین منظورسرویس کار اقدام به دوشلنگه کردن پرشر سوئیچ هوا پکیج جهت افزایش تحریک سنسور می نماید در غیر این صورت عوامل ذیل محتمل می باشد:

 • خرابی برد پکیج به دلیل قطعی جریان الکتریسیته فن پکیج
 • سوختگی سیم پیچ فن پکیج
 • خرابی پرشر سوئیچ هوا یا سنسور فن پکیج
 • بسته شدن یا ذوب شدن ونتوری فن پکیج

 

رفع ارور 40 70 80 و e81 پکیج ایران رادیاتور

این ارور ها به دلایل زیر ممکن است اتفاق بیفتد :

یا ممکن است این ارور به دلیل حرارت بیش از حد پکیج ایران رادیاتور باشد و یا اینکه پمپ پکیج ایران رادیاتور به دلایلی مانند خرابی یا نرسیدن برق به پمپ پکیج ایران رادیاتور، بسته بودن هواگیر یا ایرونت پمپ پکیج ایران رادیاتور باشد.

همچنین بسته بودن مدار رادیاتور به هر دلیلی می تواند باعث بروز این خط می شود. برای برطرف کردن این ارور یا باید سیستم برق رسانی پکیج درست شود تا جریان برق به شکل صحیح به پمپ ‌پکیج انتقال پیدا کند، و یا اینکه که پمپ پکیج ایران رادیاتور تعویض شود.

 

رفع ارور e30 e12 e99 در مدل دیجیتال و 40 30 در مدل آنالوگ پکیج ایران رادیاتور

رفع ارور e30 e12 e99 در مدل دیجیتال و 40 30 در مدل آنالوگ پکیج ایران رادیاتور

این به معنی خرابی برد می باشد. برای رفع  این ارور باید یا یک سرویس کار مجرب تماس بگیرید.

 

بهترین مرکز خرید برای قطعات خراب شده پکیج ایران رادیاتور

در این مقاله تمام ارورهای پکیج ایران رادیاتور را مورد بررسی قرار دادیم و علت بروز کد خطا پکیج ایران رادیاتور را به طور کامل توضیح دادیم ، سپس به آموزش رفع ارورهای پکیج ایران رادیاتور پرداختیم. امیدواریم توانسته باشیم شما را در تشخیص و رفع هر چه راحت تر و سریع تر مشکلات پکیج ایران رادیاتور یاری کرده باشد.

فروشگاه مرکز فروش با سال ها سابقه درخشان در زمینه خرید قطعات پکیج دیواری و دیگر لوازم گرمایشی توانسته است مشتریان زیادی را به خود جذب کند. شما می توانید برای استعلام قیمت و یا خرید از طریق سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مشاوره تلفنی مرکزفروش تلفن:02177272942

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *