مطالب سایت

آموزش جامع تعمیر پکیج دیواری

آموزش تعمیر پکیج دیواری

اگر پکیج شما با مشکلات و علائمی مانند خاموش شدن پکیج، گرم نشدن آب مصرفی و رادیاتور ها سرو صدای عجیب یا نشتی از پکیج دیواری از خود نشان می دهد باید آموزش تعمیر پکیج دیواری را بدانید. آموزش تعمیر پکیج دیواری تقریبا به یک شکل انجام می شود. در این مقاله از مرکز فروش قطعات پکیج دیواری سعی داریم به آموزش تعمیرات و عیب یابی پکیج دیواری بپردازیم و با نکات گفته شده در مورد آموزش صفر تا صد تعمیر پکیج دیواری می توانید از تعمیر خود یا تعمیرکار پکیج مطمن شوید.

 

مراحل آموزش صفر تا صد تعمیرات پکیج دیواری

اولین اقدام در آموزش جامع پکیج دیواری چک کردن ورودی های دستگاه است.

 

1. چک کردن ورودی های پکیج دیواری

پکیج دیواری با آب، برق و گاز کار می کند. اختلال در هر کدام از ورودی های گاز و آب و برق می تواند باعث عدم کارکرد صحیح و اختلال در دستگاه شود. بنابراین برای تعمیر پکیج دیواری ابتدا بایستی برق دستگاه را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که دستگاه به برق وصل باشد. سپس جریان گاز ورودی و وضعیت گاز رسانی دستگاه را بررسی کنید.

 

مشاوره تلفنی مرکزفروش تلفن:02177272942

 

2. تنظیم فشار پکیج دیواری

دومین گام در آموزش نصب و تعمیرات پکیج دیواری تنظیم فشار است. در پکیج دیواری گیج فشار وجود دارد که میزان بار دستگاه را نشان می دهد. به طور استاندارد بایستی این عقربه بین عدد 1 و 2 یا 1.5 بار قرار گرفته باشد. در صورت افزایش یا کاهش فشار دستگاه با اختلال مواجه می شود که اصلی ترین آن ها خاموش شدن دستگاه و سرد شدن رادیاتورها در حالت زمستانه پکیج است. برای تنظیم فشار کافی است شیر پرکن را باز کنید تا عقربه به میزان استاندارد برسد.

 

کدهای خطای پکیج دیواری

کدهای خطای پکیج دیواری

گاهی اوقات خود پکچ دیواری با نشان دادن ارور یا کد خطا، به شما می فهماند که در عملکرد آن مشکلی به وجود آمده است که در پکیج دیواری های دیجیتال  به شکل E و اعداد مختلف ایراد دستگاه را نشان می دهد یا در مدل های آنالوگ به شکل یک چراغ نمایشگر این ایراد را به نمایش در می آورند. در ادامه اموزش تعمیر پکیج دیواری به متداول ترین ارورهای پکیج دیواری اشاره خواهیم کرد:

 • برخی از ارورها نشان دهنده خرابی و ایراد در قطعات برد الکتریکی است
 • برخی دیگر نشان می دهد که پکیج با هوا پر شده و فشار آب زیاد شده است.
 • برخی از ارورها نشان دهنده کاهش دما یا افزایش دما در پکیج های دیواری هستند برخی از این کدخطاهای به علت نوسانات فشار آب و فشار گاز به وجود می آیند.
 • برخی از کدهای خطا به علت خرابی ترموستات، سنسور پیلوت به نمایش در می آید.
 • برخی دیگر به علت از کار افتادن قطعاتی مانند پیلوت شعله و جرقه، خرابی سنسور آب گرم مصرفی و سنسور مدار گرمایشی ایجاد می شوند
بیشتر بخوانید :  کاربرد سنسور دما NTC در پکیج چیست؟

 

برای رفع ارورهای پکیج دیواری کافی است به دفترچه راهنمای هر کدام از آن ها مراجعه کنید و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید.

 

مشکلات رایج پکیج دیواری که باید برای آن اقدام کرد

 

وقتی با مشکلاتی زیر مواجه شدید باید برای تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور و تعویض قطعات پکیج دیواری ایران رادیاتور و دیگر برند ها اقدامات لازم را انجام دهید:

 • روشن و خاموش شدن مداوم
 • رفع نشدن و نمایش مجدد کد خطا
 • پکیج دیواری روشن نمی شود
 • پکیج دیواری گرمای لازم را ندارد
 • آب از پکیج دیواری نشت کرده است
 • داغ شدن آب دستگاه بیش از حد مجاز
 • پکیج دیواری سر و صدای بلندی می دهد
 • دکمه‌ های پکیج دیواری کار نمی کند
 • پکیج ناگهان خود به خود خاموش می ‌شود
 • بخش بالایی و میانی رادیاتور پکیج سرد است
 • روشن شدن انفجاری پکیج دیواری

 

آشنایی با قطعات پکیج دیواری

آشنایی با قطعات پکیج دیواری

برای اینکه بتوانید اموزش تعمیر و رفع ارور هر لوازم الکترونیکی مانند تعمیر ماشین لباسشویی ، یخچال ،ماکروفر  و پکیج دیواری را به شکل حرفه ای یاد بگیرید باید با قطعاتشان آشنا شوید. هر کدام از قطعات پکیج دیواری به مرور زمان دچار استهلاک و خرابی می شود . شناخت قطعات در آموزش تعمیر پکیج دیواری به شما کمک می کند.

برد پکیج

برد از یک صفحه اصلی تشکیل شده است که قطعاتی مانند خازن، آی سی رگولاتور به آن وصل می شوند. این قطعه به عنوان هسته مرکزی کار تنظیم عملکرد این قطعات پکیج را برعهده دارد و دستورات لازم را ارسال می کند.

بیشتر بخوانید :  چرا پکیج خاموش می شود؟

جرقه زن

این قطعه با چند برابر شدن ولتاژ باعث ایجاد جرقه می شود. از آن جایی که بدنه مشعل ارت می باشد و ولتاژ آن حدودا 12000 ولت است جرقه زن بعد از برخورد با گازی که از شعله خارج می شود که باعث روشن شدن پکیج می شود.

پمپ سیرکولاسیون

این پمپ فشار آب گرم و گرمایش محیط را تنظیم می کند و آب را داخل مدار گرمایش به جریان می اندازد.در بیشتر مواقع که فشار آب یا گرمایش افت می‌کند، در چنین حالتی، پمپ سیر کولاسیون می ‌تواند فشار آن را افزایش دهد.

منبع انبساط پکیج

این قطعه وظیفه ثابت نگه داشتن فشار آب دستگاه را برعهده دارد. باید شیر منبع را باز کنید. اگر هوا خارج شد، منبع سالم است. اگر همراه هوا، آب هم خارج شد، منبع انبساط دچار خراب شده و باید تعویض شود.

شیر اطمینان

این قطعه یکی از اجزای حساس به فشار و دماست. در صورتی افزایش فشار یا افزایش دما بیش از حد استاندارد شیر اطمینان باز می شود و آب داخل پکیج دیواری را تخلیه می‌کند.

NTC يا سنسور حرارتي مدار آبگرم مصرفی

این قطعه وظیفه تنطیم دمای لوله مبدل آبگرم مصرفی را برعهده دارد. اگر دمای لوله به بیش از حد طبیعی رسید، مشعل پکیج دیواری را خاموش می کند تا مانع از بروز حوادث ناگوار شود.

NTC يا كليد حرارتي مدار گرمايش

این قطعه دمای خط لوله آب مدار گرمایش را کنترل می کند. زمانی که دمای لوله به دمای مورد نظر برسد، باعث خاموش شدن مشعل می شود.

بیشتر بخوانید :  اطلاعات ضروری که لازم است درباره دود کش پکیج دیواری یا زمینی بدانید

ترموستات دود

یک نوع سنسور یا حسگر داخل پکیج دیواری است که به کلاهک تعدیل پکیج دیواری وصل می شود. وقتی دودکش ایراد پیدا کرد و دچار انسداد شد، این سنسور به صورت اتوماتیک پکیج دیواری را خاموش می کند.

فلوسوئیچ

این قطعه در مسیر ورودی آب به شوفاژ و رادیاتور وصل می شود. کار اصلی آن این است که جریان الکتریکی را قطع و وصل کند.

 

مشاوره تلفنی مرکزفروش تلفن:02177272942

 

شیر سه طرفه

یکی دیگر از قطعات همه پکیج های دیواری است که کار اصلی آن تغییر مسیر آب از شوفاژ به لوله ‌های آب گرم و از لوله های آب گرم به شوفاژ است.

گيج دما و فشار

فشار سنج و دماسنج است كه بر روي بدنه ي پكيج نصب می شود و دما و فشار سیستم را نشان می دهد.

شیر پر کن

محل این قطعه بین پکیج و لوله آب سرد ورودی به دستگاه قرار دارد. بعد از باز کردن این شیر پر کن، آب دستگاه تا حد مجاز پر می شود. و عقربه روی گیج فشار به میزان استاندارد خود می رسد.

شير هواگيری

این قطعه روی پمپ سیر کولاسیون پکیج نصب می شود و به صورت خودکار کار هواگیری سیستم را انجام می دهد.

ترموستات

ترموستات از بالا و پایین رفتن ناگهانی و بیش از حد دمای پکیج دیواری جلوگیری می کند. در صورت خرابی این قطعه با نوسانات دما مواجه می شوید.

 

بهترین مجموعه برای خرید قطعات پکیج دیواری

در این مقاله به آموزش تعمیر پکیج دیواری پرداخته شد. در صورتی که تعمیر قطعه معیوب امکان پذیر یا مقرون به صرفه نبود، بایستی آن قطعه را با قطعه اصلی و اورجینال جایگزین کرد. فرقی نمی کند که شما از چه مدل و برند پکیج استفاده می کنید. کافی است برای تامین قطعات اصلی با بهترین کیفیت و قیمت به شکل عمده و جزئی مرکز فروش را انتخاب کنید. این مرکز در زمینه تامین و فروش قطعات پکیج دیواری بوتان و دیگر برند ها حرف اول را می ‌زند. کافی است وارد فروشگاه اینترنتی مرکز فروش شوید و روی قطعه موردنظرتان کلیک کنید و آن را سفارش دهید.

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *