مطالب سایت

بررسی و رفع ارورهای پکیج بوتان پرلا

بررسی و رفع ارورهای پکیج بوتان پرلا

پرلا یکی از مدل های پکیج بوتان است. پکیج پرلا هم مانند دیگر وسایل ممکن است خراب شود و با نشان دادن کد خطاهای روی نمایشگر علائم را بروز می دهد. در پکیج های دیجیتال کد خطاها با حرف E نمایش داده می شود. برای رفع ارورهای پکیج بوتان پرلا ابتدا باید با هر کدام از کد خطاها آشنایی کامل داشته باشید.

در این مقاله ارورهای پکیج پرلا بوتان را به طور کامل مورد بررسی قرار داده ایم و علت و رفع آن را آموزش دادیم، برای علت ارور پکیج خود تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

عیب یابی پکیج بوتان مدل پرلا پرو

تمام کدهای خطا پکیج بوتان پرلا را در این قسمت گردآوری کرده ایم:

کد  E 01 عدم تشکیل شعله
کدE 02 فعال شدن کلید حرارتی
کد E 03

مشکل در پرشر دود

خرابی فن و یا خطا ترموستات دود

کدE 04 عدم وجود فشار آب در مدار گرمایش
کدE 06 خرابی و قطعی NTC آبگرم مصرفی
کدE 07 قطعی NTC مدار گرمایش
کدE11 ایراد در شیر گاز یا برد
کدADJ

دما+چشمک زن

عمل کردن کلید فشار

ترموستات ایمنی دود و یا قطعی کابل متصل به آن

کمبود فشار آب گرمایش

 

مشاوره تلفنی مرکزفروش تلفن:02177272942 

 

 راهنمای خطاهای پکیج بوتان پرلا

کد خطاE01:

این کد خطا را زمانی که نمایشگر نشان می دهد ، بدین معنی است که شعله تشکیل نشده است. پکیج های دیواری جدید، شمعک ندارند. در این پکیج ها شعله لحظه ایی به کمک جرقه زن کار می کند. بعد از تشکیل شعله، میله یونیزاسیون، یون های منفی داخل شعله را جذب می کند و به برد می فرستد و برد متوجه شعله می شود و اجازه می دهد شعله پایدار بماند.

علت خطای کد E1 :

 • خرابی الکترود جرقه زن پکیج
 • خرابی برد الکترونیک
 • خرابی میله یون پکیج
 • خرابی شیر برقی گاز

رفع خطای E01:

ابتدا پیچ های محفظه احتراق را باز کنید تا شعله را بتوانید ببینید. اگر جرقه زن کار می کند و شعله تشکیل نمی شود، موارد بالا را مورد بررسی قرار دهید.

برای بررسی جرقه زن، به الکترود هنگام جرقه زنی نگاه کنید. اگر جرقه از پایین الکترود برخورد می کند، در این صورت جرقه زن نیاز به تعویض دارد.

برای بررسی فشار گاز ورودی پکیج ، مطمئن شوید ورودی باز است و فیلتر گاز، نگرفته است. بست شلنگ گاز را باز کنید و شلنگ را چک کنید. سپس بست را محکم ببندید و با یک ابر آغشته به کف عدم نشتی را چک کنید. دقت کنید که یکی از خطرات پکیج گاز گرفتگی است.

اگر شعله تشکیل می شود ولی دستگاه قابلیت تشخیص آن را ندارد، برد الکترونیک و میله یون را بررسی کنید. ابتدا میله یون را با سمباده تمیز کنید اگر ارور رفع نشد آن را تعویض کنید. و اگر ایراد از برد دستگاه بود با یک سرویس کار معتبر تماس بگیرید.

 

کد خطا E02 :

کد خطا E02 پکیج دیواری بوتان مدل پرلا

ارور E2 در پکیج پرلا به معنی قطع شدن یا عمل نکردن کلید حرارتی است.به زبان ساده تر یعنی دستگاه جوش آورده و یا overheat کرده است.

علت خطا E2:

 • کار نکردن پمپ پکیج(سوختن سیم پیچ پمپ یا گریپاژ بودن)
 • خرابی سنسور حد
 • وجود رسوب داخل رادیاتور پکیج و مدار
 • بسته بودن شیر های رادیاتور

رفع ارور E2:

معمولا ارور E2 به همراه سر و صدای زیاد از داخل پکیج ظاهر می شود. قبل از بررسی پکیج ابتدا ان را ریست کنید. برای ریست کردن پکیج پرلا، کلید سمت چپ را در حالت خاموش قرار دهید و مجددا به حالت زمستانه قرار دهید. اگر ارور برای لحظه ای حذف شد یعنی سنسور حد سالم است و موارد دیگر را باید مورد بررسی قرار دهید، اما اگر حذف نشد سه علت می تواند داشته باشد:

 • خرابی سنسور حد
 • شکسته شدن کلید سمت چپی
 • بیش از حد گرم بودن سنسور

اگر پکیج رسوب گرفته باشد، باید ابتدا پکیج را اسید شویی کنیم و رسوب گیری کنید. برای اسید شویی حتما از یک سرویس کار متخصص کمک بگیرید. اسید شویی کار بسیار خطرناکی است و استفاده از اسید نامناسب ممکن است به پکیج شما آسیب بزند.

مشاوره تلفنی مرکزفروش تلفن:02177272942

 

کد خطا E03:

خطایE3 یکی از رایج ترین خطاهای پکیج بوتان پرلا است. این ارور زمانی بر روی نمایشگر نشان داده می شود که فن و یا پرشر دود پکیج به مشکل بخورد. در پکیج های بدون فن هنگامی که ترموستات دود فعال شود این خطا ظاهر می شود.

علت خطا E03:

فن و یا پرشر دود پکیج ایراد دارد و یا اینکه برد الکترونیک خراب است. گاهی استاندارد نبودن متراژ دودکش و نصب غیر اصولی آن نیز باعث ارسال این کد می شود.

رفع خطا E03  :

فن را مورد بررسی قرار دهید اگر فن اصلا نمیچرخد به برق 2200 مستقیما وصل کنید، اگر باز هم نچرخید به احتمال زیاد سیم پیچ سوخته است و فن باید تعویض شود. اما اگر چرخید مشکل از برد است و رله فن باید تعویض شود. گاهی مشکل از پرشر سوئیچ دود است که برای رفع این مشکل باید آن را تعویض کرد.

 

کد خطا E04:

کد E4 یکی دیگر از ارورهای پکیج پرلا است که با چشمک زدن چراغ نمایان می شود. فشار بار در پکیج دیواری باید بیت 1 تا 1.5 بار باشد. در صورت پایین آمدن فشار بار این ارور روشن می شود.

علت کد E04:

ارور E4 به دلیل کمبود فشار پکیج می باشد. انسداد مسیر شیر گاز و یا گرفتگی مسیر شیر پرکن، خرابی مانومتر، گرفتگی مسیر مانومتر و همچنین پایین آمدن فشار آب ورودی نیز باعث پایین آمدن فشار پکیج می شود.

رفع کد E04 :

برای رفع خطای E4 در پکیج پرلا باید شیر پر کن را که زیر دستگاه است باز کنید همزمان فشار بار را بررسی کنید زمانی که فشار بار پکیج به 1.5 رسید شیر پر کن را سریع ببندید. اگر فشار افزایش نیافت باید موارد دیگر را  توسط یک متخصص مورد بررسی قرار دهید.

 

کد خطا E6:

یکی دیگر از ارورهای پکیج پرلا بوتان کد E6 است. در پکیج پرلا قطعه ای وجود دارد به نام NTC که وظیفه تنظیم دمای آب گرم مصرفی را دارد.

علت خطای E6:

قطعی و خرابی در سنسور تشخیص دما (NTC)  در آب گرم مصرفی موجب بوجود آمدن خطای E6 می شود.

رفع خطای E6:

برای رفع این خطا باید سنسور تشخیص دمای آب گرم مصرفی را تعویض کنید.

 

کد خطا E07:

یکی دیگر از خطاهای پکیج بوتان پرلا ، خطای E7 است. NTC، سنسور تنظیم دمای مدار گرمایش است. که وظیفه تنظیم دمای آب مدار گرمایش را دارد.

علت  ارور E07:

قطعی و خرابی سنسور NTC موجب بروز این ارور می شود.

رفع کد خطای E07:

سنسور NTC را مورد بررسی قرار دهید، و در صورت لزوم قطعه را تعویض کنید. این کار توسط تکنسین های متخصص باید انجام شود.

برای خرید قطعات پکیج دیواری ایران رادیاتور یا پکیج دیواری بوتان به سایت مرکز فروش مراجعه فرمایید.

 

کد خطا E11 :

کد خطا E11 در پکیج دیواری بوتان مدل پرلا

این کد خطا پکیج بوتان پرلا زمانی نمایان می شود که شعله قبل از فرمان برد ، روشن می شود.

علت  خطای کدE11:

این خطا به دلیل وجود ایراد در شیر گاز است و یا برد معیوب شده باشد ، بروز می دهد.

رفع خطا E11:

برای رفع این خطا شیر گاز و برد پکیج را بررسی می کنیم. اگر شیر گاز و یا برد ایراد داشته باشد باید توسط یک متخصص تعمیر و یا تعویض شود.

مشاوره تلفنی مرکزفروش تلفن:02177272942

 

کد ارور ADJ:

منظور از ارور ADJ پکیج بوتان، تنظیم حداکثر و حداقل دمای گرمایش پکیج است.

علت ارور ADJ:

این ارور به دلیل عمل نکردن پرشر دود، کافی نبودن فشار آب گرمایش و عمل نکردن ترموستات دود ظاهر می شود.

رفع ارور ADJ:

برای رفع این ارور باید ترموستات و پرشر دود را بررسی کنید. برای خرید قطعات پکیج دیواری یا تعویض باید از متخصصان کمک بگیرید.

 

بررسی و معرفی خطاهای پکیج بوتان پرلا

در این مقاله ارور های پکیج دیواری پرلا را به طور کامل معرفی کرده ایم و همچنین به بررسی و رفع ارور های پکیج بوتان پرلا پرداختیم. بهتر است برای بهبود عملکرد دستگاه، پکیج را هر 6 ماه یکبار سرویس کنید.

فروشگاه مرکزفروش به فروش قطعات پکیج دیواری بوتان میپردازد و تمام قطعات مورد نیاز برای تعمیر پکیج را دارند. شما هم می توانید برای سفارش محصول مورد نظر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
بیشتر بخوانید :  عمر مفید پکیج دیواری چقدر است؟ چگونه میشه افزایش داد؟
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *