عیب یابی پکیج بوتان

راهنمای کامل عیب یابی پکیج بوتان

مانند تمامی دستگاه ها، پکیج دیواری بوتان هم برای ادامه کارکرد مناسب، نیاز به سرویس دوره ای دارد. برای جلوگیری از مواجهه با خطا ها و عیب یابی پکیج بوتان ، باید به طور منظم و طبق دستور عمل هایی اقدام به سرویس دستگاه نمود؛ درست همانند یک ماشین، برای بالابردن بهره­ وری و راندمان کاری و صرفه­ جویی در مصرف انرژی دستگاه، باید سرویس دوره­ ای و کامل بر روی آن انجام گردد.

در این مقاله، ابتدا با ارورهای پکیج بوتان آشنا می شویم تا در صورت بروز مشکل، پیشینه ای از ریشه دلایل عیب های پکیج بوتان داشته باشیم. بهتر است بدانیم، شرکت بوتان در دو مدل کلی آنالوگ و دیجیتال اقدام به تولید پکیج دیواری نموده است. در مدل دیجیتال، در صورت بروز مشکل، نمایشگر دستگاه کد خطای مربوطه را نمایش می دهد و در مدل آنالوگ، با استفاده از چراغ های LED روی پکیج و با استفاده از تعریف ارورها از جداول ذیل می توان به عیب دستگاه پی برد. در ذیل ابتدا به معرفی خطاهای بعضی از مدل های دیجیتال پکیج بوتان می پردازیم:

ارورهای پکیج بوتان

لیست خطاهای پکیج بوتان مدل ورونا Verona

 

E01

وجود اشکال در روشن شدن مشعل پس از طی شدن پروسه جرقه زنی (عدم تشکیل شعله)

 

E02

 

عمل نمودن کلید حرارتی در اثر بالا رفتن بیش از حد دمای آب مدار گرمایش یا قطعی کابل متصل به آن
E03 عمل نمودن کلید حرارتی کلاهک تعدیل
E04 پایین بودن فشار آب مدار گرمایش
E06 خرابی سنسور دمای آب گرم بهداشتی یا به اصطلاح خرابی NTC بهداشتی
E07 خرابی سنسور دمای آب مدار گرمایش یا قطعی سیم آن یا به اصطلاح خرابی NTC بهداشتی
E09 عدم گردش آب در مدار، باید مثل پمپ، برد، تاخیر در عملکرد بردیم را چک کرد
E11 پارازیت شعله (تداخل امواج مغناطیسی اطراف شعله)
E12 قطعی سیم مدولاتور شیرگاز
E28 تکرار متوالی یک خطا بیش از 5 بار

برای عیب یابی پکیج بوتان، بهتر است از کدهای خطای پکیج بوتان کمک گرفته شود. به خصوص در مورد پکیج های دیجیتال که نمایشگر دستگاه مشکل به وجود آمده را توسط کد خطا نمایش می دهد. دستکاری بی مورد پکیج بوتان، ممکن است خسارات مالی فراوانی به همراه داشته باشد.

راهکارهای رفع ایراد پکیج بوتان با استفاده از کد ارورهای پکیج بوتان:

کدخطای E28: اگر با این ارور پکیج بوتان مواجه شدید، برق دستگاه را قطع و دوباره وصل کنید. اگر این راه اندازی مجدد افاقه نکرد با تکنسین های بوتان تماس گرفته و مشکل را با آن­ها در میان گذارید.

کدخطای E02: کابل را مورد بررسی قرار دهید و کلید حد را چک کنید.

ارور E01 پکیج بوتان: چک کردن گاز، جرقه زن، یون، شیر گاز، برد الکترونیک دستگاه

خطاهای پکیج بوتان

لیست خطاهای پکیج بوتان مدل پرلا Perla

E01

عدم تشکیل شعله، سه دلیل عمده: دارد مشکل شیر گاز، جرقه زن خوب عمل نمیکند، یا حسگر شعله ایراد دارد

E02 قطعی یا خرابی یا عمل کردن کلید حرارتی، در مدار قطعی وجود دارد یا کلید حرارتی مبدل عمل کرده است و ایراد دارد
E03 اشکل در پرشر سوییچ، مجموعه دود و فن، ترموستات دود

پرشر خروجی دود مشکل دارد یا ترموستات دود ایراد پیدا کرده یا کل مجموعه فن به درستی کار نمی­کند

E04 عدم وجود فشار آب در مدار گرمایش

فشار مدار گرمایش به کمتر از 5/0 رسیده است و باید آن را افزایش داد

E06 قطعی NTC آب مصرفی

سنسور تشخیص دمای آب گرم مصرفی دچار مشکل شده است

E07 قطعی NTC گرمایش

سنسور تشخیص دمای گرمایش مشکل پیدا کرده است

E11 حس شدن شعله قبل از ارسال فرمان برد به شیرگاز

شیرگاز مشکل پیدا کرده یا برد مشکل دارد

دما + چشمک زن عمل نمودن کلید فشار

ترموستات ایمنی دود یا قطعی کابل متصل به آن

کافی نبودن فشار آب مدار گرمایش

همچنین برای نمونه ای از پکیج آنالوگ شرکت بوتان، کد خطاهای پکیج بوتان مدل کالداونیزیا و اپتیما در زیر آورده شده است.

لیست خطاهای پکیج بوتان مدل کالداونیزیا CALDA VENISIA و پکیج بوتان مدل اپتیما – OPTIMA

سبز ثابت در این حالت مشعل دستگاه به طور دائم روشن مانده و خاموش نمی شود
سبز چشمک زن 0.5 ثانیه – 0.5 ثانیه این ارور شامل یکی از موارد ذیل است:

خرابی پرشر دود یا مجموعه فن، خرابی پمپ سیرکولاتور، ایجاد اشکال در کلید فشار چگالیده یا کلید حداقل فشار و …

سبز چشمک زن 1-5 ثانیه در این حالت سیستم آماده به کار است ولی دستوری جهت گرمایش دریافت نمی کند
زرد ثابت سنسور آب مصرفی (NTC) دچار ایراد شده و یا قطع گردیده است
سبز چشمک زن سریع این ارور شامل یکی از موارد ذیل است:

گریپاژ پمپ، کمبود آب، خرابی NTC، خرابی برد و …

زرد چشمک زن سیستم در حال کار با حداکثر توان خود می باشد
قرمز ثابت این ارور شامل یکی از موارد ذیل است:

وجود مشکل در سنسور گرمایش، قطعی ترموستات دود، عدم تشکیل شعله، خرابی برد الکترونیک، ایراد در کلید حداقل فشار

قرمز چشمک زن 0.5 ثانیه – 0.5 ثانیه کلید حرارتی دستگاه دچار مشکل شده است

لازم به ذکر است در پکیج های مدل آنالوگ، از روشن و خاموش شدن چراغ های LED روی پکیج می توان به ارورهای پکیج بوتان پی برد و ارورهای جدول بالا مربوط به چراغ LED روی پکیج است.

عیب یابی پکیج دیواری بوتان و رفع عیب آن در اسرع وقت کاریست که در صورت توجه به ارور های پکیج بوتان انجام میگیرد. بی­توجهی به این مشکلات میتواند خسارت های مالی و بعضا جانی در پی داشته باشد. تعمیر و بررسی پکیج بوتان وظیفه متخصصین زبده تعمیر پکیج بوتان است پس اگر تخصص و دانش مربوطه را ندارید از دخالت در این مهم خودداری نمایید.

ایرادهای پکیج بوتان

سرویس پکیج بوتان

سرویس پکیج امریست که باید به صورت منظم انجام گردد. سرویس پکیج دیواری مزایای زیادی از جمله بالارفتن راندمان پکیج، با خبر شدن از احتمال خرابی پکیج بوتان، رفع ایرادهای جزئی پیش آمده و … دارد. در ذیل، آموزشی اجمالی از طریقه سرویس پکیج بوتان خدمتتان ارائه خواهد شد.

آموزش سرویس پکیج بوتان

در این قسمت می خواهیم به اجمال با طریقه سرویس پکیج بوتان آشنا شویم:

 1. اسیدشویی:

اسیدشویی در پکیج دیواری، امری بسیار مهم و حیاتی است. اسیدشویی باعث می شود رسوب های ایجاد شده در مبدل اولیه و مبدل ثانویه پکیج شسته شده و راندمان دستگاه بالا رود. در پکیج های دومبدله، بیشترین رسوب در مبدل ثانویه که مربوط به آب مصرفی است ایجاد می شود و اسیدشویی این مبدل باعث می شود آب گرم کافی و یکنواخت تری داشته باشیم.

آموزش رسوب گیری پکیج بوتان (اسیدشویی):

ابتدا برق دستگاه را قطع کنید.

روکش رویی دستگاه را جدا نمایید.

شیر آب سرد ورودی به پکیج را ببندید، شیر پرکن روی دستگاه را باز کنید و با باز کردن شیر آب گرم مصرفی، آب سیستم را تخلیه نمایید.

مبدل ثانویه را باز نمایید و پایین بیاورید تا عملیات رسوب گیری آغاز شود.

روش اصولی رسوب گیری، استفاده از اسید می باشد. آب اضافی داخل پکیج را تخلیه کنید. اسید را داخل سوراخ های مبدل بریزید تا رسوب ها شسته شود. پس از چند دقیقه اسید داخل مبدل را تخلیه کنید و مبدل را با آب شستشو دهید.

دقت کنید که حتما از اسید رقیق استفاده کنید. همچنین استفاده از دستکش و ماسک ضروری است. توجه داشته باشید استفاده از جوهرنمک برای اسیدشویی ممکن است باعث خرابی پکیج بوتان گردد.

 1. هواگیری پکیج بوتان:

با استفاده از شیر هواگیری اتوماتیک نصب شده بر روی دستگاه، عمل هواگیری را با دقت انجام دهید.

 1. هواگیری رادیاتورها:

هواگیری رادیاتورها باعث بالا رفتن راندمان سیستم گرمایشی و تولید گرمای مناسب می شود. برای هواگیری رادیاتورها، ابتدا بایستی شیر ورودی رادیاتور را بسته و از محل مشخص شده بر روی رادیاتور، هواگیری رادیاتور انجام گردد.

 1. چک کردن سنسورها:

چک کردن سنسورها از موارد قابل ذکر هنگام سرویس پکیج بوتان می باشد. اگر سنسور خوب کار نکند و عملکرد درستی نداشته باشد وضعیت و عملکرد دستگاه مختل می گردد. از وظایف سنسورها در پکیج بوتان تبدیل کمیت های فیزیکی معین به کمیت های الکتریکی میباشد.

 1. تمیز کردن و یا تعویض صافی:

بهتر است بدانید نصب صافی برای پکیج باعث می شود پکیج شما از خطر رسوب گرفتگی مداوم مصون باشد. صافی نصب شده، املاح داخل آب در گردش را به خود جذب می نماید و باعث می شود پکیج شما مدت زمان بیشتری بدون نیاز به رسوب گیری و اسیدشویی به کار خود ادامه دهد. در صورت نصب صافی در مسیر برگشت پمپ می بایست هر چند وقت یک بار آن را تمیز و در صورت نیاز تعویض نمایید. اگر صافی دچار گرفتگی شود، احتمال هواگرفتگی رادیاتورها بیشتر می شود.

 1. سرویس پمپ آب پکیج:

سرویس پمپ از جمله مواردیست که در سرویس پکیج دیواری جای دارد. استفاده از مواد شوینده مانند مایع ظرف شویی برای لغزنده کردن رتور بلامانع است ولی حتی الامکان از وسایل مخصوص این کار استفاده شود.

 1. تنظیم فشار آب:

فشار آب مناسب سیستم بسته پکیج در حدود 1.5 بار می باشد. تنظیم فشار از طریق شیر تنظیم فشار سیاه رنگ کوچکی که در زیر پکیج تعبیه شده است انجام می گردد. در صورت پایین بودن فشار، می توان کمی شیر را باز کرد تا به فشار مناسب 1.5 بار برسد.

 1. رفع نشتی آب سیستم:

افت فشار آب سیستم پکیج که در بند قبل بررسی شد، می­تواند ناشی از نشتی آب در سیستم باشد. یکی از اقداماتی که جهت سرویس پکیج می بایست انجام گردد، رفع نشتی های موجود در سیستم از جمله رادیاتورها، شیرها، شلنگ های آب و … است.

 1. سرویس، تنظیم و تست قطعات تخصصی دستگاه:

برای اطمینان از عدم خرابی پکیج بوتان و عیب یابی پکیج دیواری بوتان باید قطعاتی مانند فلورگلاتور، قطعات فن، مشعل ها، الکترود ها، مبدل ها، NTC، ایرونیت، قطعات هیدرولیک های چپ و راست، محدودکننده آب، شلنگ ها برای اطمینان از عدم پوسیدگی که باید همه موارد ذکر شده بررسی و سرویس شوند تا در صورت بروز مشکل رفع عیب پکیج بوتان انجام شود. همچنین فاصله بین الکترود جرقه زن و مشعل به طور مناسب تنظیم شود.

در پایان سرویس، قطعات را تست کرده و از سرویس خود مطمئن شوید. به یاد داشته باشید هواگیری و رسوب گیری پکیج از عوامل اصلی رفع عیب پکیج بوتان می با­شد. بهتر است سرویس پکیج را هر 6 ماه انجام دهید. البته در هر سرویس نیاز به انجام تمامی موارد بالا نمی باشد. همچنین، بردن دستگاه به حالت تابستانه در فصول گرم سال را فراموش نکنید.

 راهنمای عیب یابی پکیج بوتان

عیب های رایج در پکیج بوتان و طریقه رفع عیب

 1. خاموش شدن شعله پکیج

این مورد ممکن است به دلایلی همچون نقص شیر گاز، نوسان فشار آب ورودی، نوسان جریان برق، اتصال برقی یا لوله­ای نامناسب، نقص در پرشرسوییچ هوا، تنظیم نبودن فاصله سنسور شعله، نقص در سنسورهای کنترل و یا نقص در کلید کنترل حداقل فشار آب باشد.

 1. فعال بودن پمپ درحالی که فن کار نمیکند

در رفع ایراد پکیج بوتان در این حالت، مواردی همچون وجود هوا در سیستم، پایین بودن فشار آب، اشکال در فلوسوییچ آب، اشکال در کارکرد فن، اشکال در سیم های فلوسوییچ، کافی نبودن فشار آب برای راه اندازی فلوسوییچ و اشکال در پرشرسوییچ هوا میتواند تاثیرگذار باشد.

 1. غیرفعال شدن پمپ

قطعی جریان برق یا خاموش بودن چراغ پاور را بررسی کنید. همچنین گیرپاژ پمپ، اتصال ناقص سیم کشی، عدم اتصال پمپ به خروجی جریان برق و همچنین نقص در پمپ سیرکولاتور پکیج می تواند دلیل این حالت باشد.

 1. گرم نبودن دمای آب مدار گرمایش به اندازه تعریف شده

پایین بودن دمای تعریف شده برای دستگاه، پایین بودن فشار گاز، تجمع گاز در مبدل، نقص کنترل کننده، نقص در شیر گاز و کوچک بودن قطر لوله ورودی گاز از دلایلی است که ممکن است باعث بروerror های پکیج بوتانز این مشکل گردد.

 1. غیر فعال بودن جرقه زن درحالی که فن کار می­کند

نقص پرشرسوییچ هوا، گرفتگی دودکش، سیم کشی نامناسب، اتصال نامناسب پرشرسوییچ هوا، نقص در الکترود احتراق یا سنسور شعله دلایل احتمالی این مشکل هستند.

 1. عدم تشکیل شعله درحالی که جرقه زن کار می­کند

وجود هوا در لوله گاز، بسته بودن شیر گاز ورودی، بیش از حد بالا بودن فشار گاز شهری، نقص در شیر گاز یا عدم تنظیم شیر گاز و عدم خروج ولتاژ از کنترل پنل از جمله دلایل اولیه و بارز این مشکل در بحث عیب یابی پکیج بوتان است.

 1. روشن و خاموش شدن مداوم دستگاه

کافی نبودن تعداد و ظرفیت رادیاتورها، پایین بودن میزان گردش آب در مدار گرمایش، پایین بودن دمای تعریف شده و خرابی برد الکترونیک دستگاه می تواند از دلایل بروز این مشکل باشد.

 1. بالاتر بودن دمای آب گرم مصرفی از دمای تعریف شده

گرفتگی صافی ورودی و خروجی، پایین بودن فشار آب ورودی و همچنین بالا بودن فشار گاز از دلایل احتمالی بروز این مشکل هستند.

 1. سیستم گرمایش کار می کند اما رادیاتورها گرمای مطلوب را ندارند

کم بودن ظرفیت حرارتی دستگاه نسبت به بار گرمایشی ساختمان،، نیمه باز بودن شیرهای رفت و برگشت دستگاه، وجود هوا در مدار (که در این صورت باید هواگیری انجام شود)، کم بودن ارتفاع شعله به علت کم بودن فشار گاز ساختمان یا تنظیم نبودن شیر گاز. در کنار موارد ذکر شده موارد دیگری هم میتواند تاثیرگذار باشد. همچنین بهتر است از صحت عملکرد کلی دستگاه نیز اطمینان حاصل شود.

 1. برد دستگاه سالم است اما پس روشن کردن و کار کردن پکیج برای چند دقیقه دستگاه خاموش میشود

احتمال زیاد در این مشکل دستگاه جام شده است و سیستم ضد گریپاژ به خوبی عمل نکرده است.

 1. رادیاتورهای پکیج بوتان سرد می­شوند، علت چیست؟

این مشکل ممکن است به دلیل هوا گرفتن رادیاتورها و یا پکیج باشد. همچنین ممکن است به دلیل رسوب گرفتگی پکیج این مشکل رخ داده باشد. در مرحله بعد بررسی نمایید که اندازه شیر ورودی گاز متناسب با فشار گاز باشد تا از کاهش فشار گاز جلوگیری شود، همچنین این مشکل میتواند ناشی از سنسورهای گرمایشی باشد که در صورت خرابی باید تعویض یا تعمیر شوند.

 1. عیب یابی پکیج بوتان در قطعه پمپ صورت گرفته و تعمیر انجام شده اما بازهم عمکلرد پمپ ایراد دارد.

برد الکترونیک دستگاه دچار ایراد شده و باید برد متناسب با دستگاه را تهیه کرده و جایگذاری نمایید.

 1. انفجاری روشن شدن پکیج

این مورد میتواند دلایلی مانند تنظیم نبودن فشار گاز، ضعیف شدن جرقه دستگاه، خرابی دودکش پکیج، مسدود شدن سوراخ های جرقه زن در اطراف جرقه زن، تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه زن و مشعل دستگاه و همچنین استفاده از قطعات گاز مایع به جای گاز شهری داشته باشد.

موارد بیان شده از جمله اشکالاتی است که در عیب یابی پکیج دیواری بوتان بیشتر از بقیه به چشم خورده و مورد سوال قرار می گیرند.

72 پاسخ
 1. erfan
  erfan گفته:

  سلام پکیجم بوتان اپتیما هستش در حالت عادی که شیر اب باز نیست فن پکیج کار میکنه و چراغ سبز 1-5میزنه ولی وقتی اب گرم باز میکنم فن پکیج خاموش میشه و مشعل روشن نمیشه و چشمک سبز 0/5-0/5 میزنه.
  ممنون میشم از راهنماییتون

  پاسخ
  • محمد
   محمد گفته:

   اگه رادیاتورتون روشنه برای گرم کردن رادیاتور کار میکنه و روشن نشدن مشعل چندین دلیل مختلف داره ممکنه ان تی سی خراب باشه و دمای تنظیمی نشون بده ، ممکنه فلوسوئیچ مشکل داشته باشه و خیلی دلایل دیگه لطفا بیشتر توضیح بدید

   پاسخ
 2. عرفان
  عرفان گفته:

  سلام پکیج بوتان ما روشن میکنیم بعد از چنددقیقه خاموش میشه و کد E4رو درجه۲۹نشان میده ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 3. هل اتایی
  هل اتایی گفته:

  سلام وقت بخیر
  پکیج بوتان دارم آب گرم را که باز میکنم آب زمان طولانی سرد است بعد که گرم میشه زود سرد میشه در صورتی که آب هنوز باز است

  پاسخ
 4. مجید صادقی
  مجید صادقی گفته:

  سلام بوتانcv424 در حین کارکرددرحالت مصرفی صفحه نمایشگرe6را نشان میده اما آب را داغ میکند ولی بعداز یک روز ارور‌e2میدهدکلید حد را عوض کردم ntcعوض کردم اما مشکل حل نشد لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
 5. محسن
  محسن گفته:

  فشار دستگاه از روی صفر تکون نمیخوره.با اینکه شیر فشار رو باز میکنیم اما بازم روی صفره.ممنون میشم علتشو بگین

  پاسخ
 6. ناصر دادخواه
  ناصر دادخواه گفته:

  دستگاه ما از ابتدا افت فشار آب داشته وهرروز باید تنظیم بشه وموقع روشن شدن آمپر خیلی میره بالا واز مجرای خروجی آب سر ریز میشه وهنگام روشن شدن صدای انفجار زیاد داره راهنمایی کنید

  پاسخ
 7. منصوری
  منصوری گفته:

  مدتها پکیجمون خاموش میشد دوباره روشن میکردیم نیم ساعت بعد خاموش میشد علتش تشکیل رسوبات سفیدرنگ در دهانه دودکش سیمانی بود رفع کردیم الان خداروشکر خوبه

  پاسخ
 8. میلاد زمانی
  میلاد زمانی گفته:

  پکیج ما هواگیر هم کردم نمیدونم چرا هی خاموش میشه سالم بود جرمگیری هم کردیم درست نشد به محض روشن کردن اول یه چشمک سبز میزنه بعد قرمز میشه مشکل چیه ممنون میشم کمک کنید

  پاسخ
 9. اکبر
  اکبر گفته:

  سلام
  پکیج ما روشن ولی آرا اصلا گرم نمیکنه ولی اب رادیاتور گرم هست
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 10. امید
  امید گفته:

  سلام ببخشید زمانی که ولوم دستگاه رو حالت خاموشه چرا ارور E5 میده
  بوتان مدل cv
  ممنون میشم راهنمایم کنید

  پاسخ
 11. وحید
  وحید گفته:

  سلام
  پکیج ما به خوبی کار میکرد از وقتی لوله دودکش آن توسط یکی از نمایندگیها ی بوتان تعویض و یکم طولانی شد دیگه درست کار نمیکنه
  قطع و وصل مکرر
  ارور e01و
  E06 هم میده

  پاسخ
 12. نوید شمسایی
  نوید شمسایی گفته:

  سلام پکیج من بوتان 424S هستش وقتی روشن میشه درجه فشار یواش یواش بالا میره و اب از شیر تخلیه بیرون میزنه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 13. امیر
  امیر گفته:

  مدل پرلا بوتان ارور e01 داده سرویس کار برده تعمیر و شستشو نصب شده 24 ساعت نشد همون ارور و ایراد. دلیلش چیه. سرویس کار این کاره نبوده؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   با سلام و درود
   به چند دلیل با این مشکل مواجه میشوید که تنظیم نبودن شیر گاز و خرابی برد و عدم تکیل شعله و ایراد یون جرقه زن می باشد

   پاسخ
 14. Niki
  Niki گفته:

  پیکج من چراغش از امروز قرمز میشه رادیات و اب سرد شده هر کاری کردم درست نشد امروزم جمعه س کسی نیست بیاد سرویس کنه میشه یه راهنمایی بکنید

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   با سلام و درود
   با توجه به اینکه مدل دستگاه مشخص نیست این ایراد احتمالا از سنسور مدار گرمایش و یا کلید فشار ایمنی ویا برد میباشد.

   پاسخ
 15. امدادی
  امدادی گفته:

  با سلام دستگاه پکیج مدام چراغ قرمز چشمم زن رو شن میشه حتی برد‌ دستگاه رو هم عوض کردیم باز هم نشد

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   با توجه به مدل دستکاه می توان از خرابی برد و تنظیم نبودن فشار کاز و عدم تشکیل شعله و ایراد یون جرقه زن میباشد

   پاسخ
 16. بابک مرادی
  بابک مرادی گفته:

  با سلام
  دمای رادیاتوررا روی حداقل گذاشتیم ولی پکیج یکسره کار می کند و رادیاتورها خیلی داغ میکند و اتومات نمیکند. ممنون میشم پاسخ بدین.
  دستگاه ما از این جدیدها و دیجیتال هستش

  پاسخ
 17. مهدی نصیری
  مهدی نصیری گفته:

  ولوم تنظیم دمای دستگاه درست کار نمیکنه و با اینکه توی کمترین حد ممکن گذاشتم رادیاتور ها بیش از حد داغ میشه و دما میره روی ۶۰ تا ۷۰ درجه. مشکل چیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
 18. حامد زارع پور
  حامد زارع پور گفته:

  سلام پکیج ما مدل اپتیما هستش
  وقتی آب گرم رو باز می کنیم پکیج جرقه میزنه روشن میشه بعد چند ثانیه خاموش میشه دوباره جرقه میزنه روشن میشه واب رو هم گرم میکنه و موقعی که رادیاتور ها روهم روشن میکنیم همین طوری میشه علتش چی میتونه باشه
  باتشکر

  پاسخ
 19. کبری
  کبری گفته:

  با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم آیا زمانی ک پکیج روشن هست یکی یا دوتا ار رادیاتورهارو ببندیم برا اینکه خونه بیش از حد گرم نشه مشکلی پیش میاد ؟؟ممنون میشم راهنمایی کنین

  پاسخ
 20. یزدان
  یزدان گفته:

  سلام پبکیج ما بوتان مدل اپتیما هست اب گرم مصرفی داغ نمیشد پکیج باز کردم با جرم گیر و پمپ اب کولر رسوب گیری کردم الان که بستم سر جاش روشن میشه بعد ۱۰ ثانیه خاموش میشه چراغ قرمز میشه و ثابت میمونه

  پاسخ
 21. یزدان
  یزدان گفته:

  در ضمن من هیچ قطعه ای رواز دستگاه باز نکردم فقط سر سلنگی برای رسوب گیری به ورودی و خروجی هاوصل کردم با جوهر نمک و پمپ اب کولررسوب گیری کردم

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   با سلام و احترام
   شما باید مبدل پکیج را باز کرده و جدا از دستگاه رسوب زدایی انجام می دادید.
   با توجه به مشکل بوجود امده باید با سرویسکار تماس بگیرید تا تمام قطعات دستگاه را چک و کنترل کند
   با تشکر

   پاسخ
 22. سپیده
  سپیده گفته:

  سلام پکیج ما درجه روی ۳ رفته و وقتی شیر تخلیه باز میکنیم آب ازش میاد چراغ سبز چشمک میزنه و چند دقیقه بعد قرمز میشه؟ خودمون میتونیم تنظیم کنیم ؟

  پاسخ
 23. مسعود
  مسعود گفته:

  با سلام خسته نباشید
  پکیچ بوتان داریم و ارورE01رو نشون میده من هم کارش رو جک کردم هم جرقه زنش رو چند دقیقه ای روشن میشه بعد خاموش میشه .داخل پکیچ یه کلید قرمز رنگ هستش که سه تا علامت داره ا و ۲ و۳ من از روی ۳ آوردم روی ۲ یه نیم ساعتی کارکرد بعدش دوباره خاموش شدش ممنون میشم راهنمایی بکنید

  پاسخ
 24. Mostafa
  Mostafa گفته:

  مصطفی هستم پکیج بوتان دارم روشن میشود ولی گردش آب گرم ندارد پمپ پس ازشروع بکاربعدازچندثانیه وایجاد صدایی تق تق خاموش مشود لطفا رهنمایی بفرمایید متشکرم

  پاسخ
 25. امیر
  امیر گفته:

  سلام
  پکیج بوتان خطا ی e9 میدهد و سه تا از رادیاتور ها سرد و دو تا ی دیگه گرم هستند
  علت این کار چیه؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   با سلام واحترام
   مبدل دستگاه شما احتمالا جرم گرفته است و نیاز به رسوبزدایی میباشد و شستشوی مدار هم باید انجام شود

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام وقت بخیر
   گرمای کم برای ابگرم بهداشتی و یا رادیاتور ها هست؟
   اگر رادیاتور گرمای کمی دارد باید جرمگیری و شستشوی مدار انجام دهید

   پاسخ
 26. انیوا
  انیوا گفته:

  سلام پکیج ما کاملا سالم بود و برای زمستون هم که روشن کرده بودیم کار می کرد بعد خیلی یهو شروع کرد به گرم نکردن ولی صفحه نمایشش روشته و E26 رو نشون میده دو هفته است که اینجوریه تو این شرایط کرونا هم نمیشه تعمیر کار بیاد اگه ممکنه راهنمایی کنید که چه کنیم ممنون

  پاسخ
 27. آرمیتی آبجار
  آرمیتی آبجار گفته:

  سلام درجه پکیج ما دائم کم میشه و فشار اب داخلش دائم خالی میشه و همش سرد میشه هم رادیاتورها هم اب گرم هنگام حمام کردن.

  پاسخ
 28. آرش
  آرش گفته:

  سلام صدای شرشر آب از داخل پکیج میاد آب رادیاتورهارو خالی میکنم دوباره پر میکنم بعداز یک روز دوباره همون صدای آب میاد لطفا راهنمائی کنید

  پاسخ
 29. خمسه
  خمسه گفته:

  سلام فشار دمای پکیج هر روز پایین می آید. مجبور هر روز چند بار شیر سیاه زیر پکیج را باز کنم. چرا؟ با تشکر.

  پاسخ
 30. مالکی
  مالکی گفته:

  با عرض سلام مدل پکیج بوتان اپتیماست پکیج همیشه صدا میده و وقتی شیر آب گرم رو باز میکنیم صداش قطع میشه هیچ مشکل دیگه ای نداره به جز صدایی که یکسره داره لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  پاسخ
 31. سلحشور
  سلحشور گفته:

  با سلام
  پکیج بوتان پرلا پرو دارم یهو یی ارور 03 داد و الان هم دیگه نه آب نه رادیاتورها گرم نمیشه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
 32. جوکار
  جوکار گفته:

  سلام، پکیج ما مدل پرلا۲۸۰۰۰, وقتی آب گرم باز میکنیم بعد چند ثانیه چراغ پکیج قرمز میشه ‌و علامت چشمک زن شعله روشن میشه و آب کاملا سرد میشه. در زمان روشن بود شوفاژها اصلا مشکل ندارد. لطفا راهنمایی کنید. ممنون

  پاسخ
 33. محسن
  محسن گفته:

  سلام خسته نباشید استاد
  پکیچ پرلا 24
  چند بار مشعل روشن شده دوباره خاموش میشود تا اینکه پایدار بماند.یعنی برنر شعله رو گرفته به اندازه 7الی 10ثانیه شعله پایدار ولی خاموش و دوباره تکرار میشود تا در بار سوم یا چهارم عادی شود.روکش دستگاه رو برداشتم و دوتا از پیجهای محفظه احتراق باز کردم الان درست شده.خواستم بدونم بنظر شما مشکل چیه.ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 34. اسفندیار ملاحسینی
  اسفندیار ملاحسینی گفته:

  سلام
  ۲۰دیماه ۱۳۹۹
  پکیج اپتیما ۲۴ داریم و نشتی آب بسیارکم از زیر داشت و هر شبانه روز چند بار خاموش میشد
  وروی قرمز میرفت سرویسکار شدکت اومد و واشر تخت یک قطعه را عوض کرد وتوسط پمپ باد کل دستگاه رابادگیری کرد و در حین کار و دستکاری کردن پمپ متوجه شدکه خازن پمپ خوب عمل نمیکند و آنرا هم عوض کرد ۳۵۰۰۰۰تومان هم گرفت ولی همچنان مشکل وجود دارد و هرچه زنگ میزنم قرار میگذارد اما نمیاید و همچنان هرشب سه بار باید بروم بیرون از خانه و ریست کنم تا دستگاه دوباره کار کند ،لطفا مرا راهنمایی کنید که چکار کنم و برای سرویس و تعمیرات به شرکت زنگ بزنم بهتر است یا به نماینده های محلی و باید بگویم که این سرویسکار برای سرویس وتعمیرات فاکتور نمیدهد و نرخ قطعات و دستمزد هم مشخص نیست هرچقدر گفتند ما مجبور به پرداخت هستیم و سرویسها هم درتست انجام نمیگیرد و یا دانش کافی ندارند و وقتی نماینده رسمی نتوانند عیب یابی درست انجام دهد پس خدمات بعد از فروش به چه کار می آیند ؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   با توجه به شرایط اعلام شده شما احتمالا پمپ دستگاه شما موردی ندارد و باید بررسی شود.دستگاه شما نیار به سرویس دارد
   اگر در تهران هستید با ما تماس بگیرید
   02177185664

   پاسخ
 35. بيژن تبريزي
  بيژن تبريزي گفته:

  با سلام پكيج ما بوتان است وقتي شير ابگرم را باز مى كنيم مدت چند ثانيه گرم ولي بعدا سرد مى شود باتشكر

  پاسخ
 36. محمد
  محمد گفته:

  سلام
  پکیج بوتان کالدا دارم. دمای شوفاژ ها عالیه ولی هیچکدوم از شیرها آب گرم ندارند.به محض باز کردن چند قطره اب میاد و بعد کامل قطع میشه. چراغ پکیج هم عادیه. فشار اب هم درسته. شیرهای ورود و خروج آب زیر پکیج هم همگی بازند.
  علت چی میتونه باشه?

  پاسخ
 37. افشین
  افشین گفته:

  سلام پکیج وقتی روی شوفاژ هست یعنی حالت زمستانه مشکلی نیست ولی وقتی میخوایم ان رو در حالت تابستانه یعنی فقط آب گرمکن روشن بشه سیستم
  آب گرم نمیشه ولی چراغ سبز چشمک زن هست

  پاسخ
 38. احمد
  احمد گفته:

  سلام
  پكيج ما در حال حاضر كار ميكنه ولي علائمي رو روي صفحه نشون ميده
  بالا# چنين علامتي البته يك خط از بالا به پايين اضافه تر داره
  در زير ش علامت شير آب نشون ميده
  درجه فشار آب به يك نزديك شده است
  ممنون ميشم اگه بگيد علتش چيه؟

  پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *