مطالب سایت

علت خرابی پکیج ایران رادیاتور چیست؟

خرابی-پکیج-ایران-رادیاتور

پكيج ايران رادياتور ممكن است آنالوگ يا ديجيتال باشد. در مدل آنالوگ پكيج دیواری ايران رادياتور چراغ‌های ال ای دی وجود دارد که در حالت عادي اين چراغ‌ها به صورت جفت جفت، روشن باقی می‌مانند. اگر خطایی‌ در پکیج رخ دهد این چراغ‌ها به صورت چشمک زن بر روی پكيج نمايش داده مي‌شود كه با توجه به اينكه چه چراغ هايي چشمك مي‌زنند، مي‌توان دستگاه را عیب یابی كرد.

در مدل دیجیتال پکیج ایران رادیاتور نمایشگری قرار دارد که در صورت وجود ایراد وخرابی در سیستم، در نمایشگر كد خطايي ظاهر مي‌شود كه با توجه به آن كد ها مي‌توان علت خرابي پكيج را مشخص كرد. با ما در این مقاله از مرکز فروش همراه باشید تا به بررسی علت خرابي پكيج ايران رادياتور بپزدازیم.

مشاوره مرکز فروش تلفن:02177272942

12 دلیل خرابی پکیج ایران رادیاتور

ابتدا به صورت کلی به دلایل خرابی انواع پكيج ايران رادياتور مي‌پردازيم و در ادامه هر كدام از آن هارا به صورت مفصل توضيح مي‌د‌هيم.

علت خرابي پكيج مي‌تواند به دلايل زير باشد:

 • خراب شدن پمپ پكيج
 • معیوب بودن الکترود یون داخل پکیج
 • مسدود شدن راه خروج دود در پكيج‌هاي بدون فن
 • خرابی سنسور دود
 • خرابي پرشر پكيج
 • خرابی شیر اطمینان یا شیر تخلیه
 • خرابی منبع انبساط پکیج
 • خراب شدن مبدل حرارتی
 • سوراخ بودن مبدل اولیه يا اصلي و يا رسوب زدايي اشتباه آن
 • هوا داشتن پكيج دیواری
 • خرابي برد پکیج
 • از كارافتادن فن پكيج

1. خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور از جمله دلایل خرابی پکیج ایران رادیاتور

خرابی-پمپ-پکیج-ایران-رادیاتور

خرابي پمپ پكيج ايران رادياتور ممكن است به دلايل زير باشد:

 • گرفتگي مسير برگشت پمپ
بیشتر بخوانید :  اطلاعات ضروری که لازم است درباره دود کش پکیج دیواری یا زمینی بدانید

پمپ پكيج منجر به گردش آب در پكيج مي‌گردد. در صورت خرابي آن، به دليل نرسيدن آب به پكيج باعث بالا رفتن دماي دستگاه مي‌شود.

 • کثیف بودن صافی برگشت یا صافی برنجی

در بعضي از پكيج‌ها در مسير برگشت آب از رادياتور به پمپ، قطعه‌اي به نام صافي برنجي نصب مي‌شود كه از ورود جرم يا شن و ماسه به داخل پكيج جلوگيري مي‌كند. اگر داخل اين صافي از جرم يا شن و ماسه پر شود خرابي پكيج را به دنبال دارد.

 • گيرپاژ پمپ

گيرپاژ پمپ به معني مسدود شدن دو قطعه شافت و پروانه پمپ است. در صورتي كه گيرپاژ پمپ برطرف نشود ممكن است پمپ بسوزد.

 

2. معیوب بودن الکترود یون داخل پکیج

وظيفه الكترود يون يا ميله يون تشخيص شعله و سوختن درست آن است. خراب بودن الكترود يون باعث عدم تشخيص شعله شده و برد به پكيج دستور خاموشي مي‌دهد. در نهایت جهت رفع خرابی پکیج ایران رادیاتور باید برد سیستم را تعمیر و یا تعویض کنید.

 

3. مسدود شدن راه خروج دود در پكيج‌هاي بدون فن

درصورت تجمع دود در دودكش پكيج خاموش مي‌شود و مسدود شدن راه خروج دود مي‌تواند دليل خرابي پكيج ايران رادياتور باشد.

 

4. خرابي سنسور دود پكيج

علت خرابي پكيج ايران رادياتور مي‌تواند خرابي سنسور دود پكيج باشد كه در صورت خرابي اين قطعه پكيج روشن و خاموش مي‌گردد.

مشاوره مرکز فروش تلفن:02177272942

5. خرابي پرشر سوئيچ هوا در پكيج

خرابي-پرشر-سوئيچ-هوا-در-پكيج

پرشر سوئيچ هوا عملكرد فن در پكيج را كنترل مي‌كند و خود اين قطعه توسط برد مورد كنترل قرار مي‌گيرد. مدار پرشر سوئيچ با روشن شدن فن از طريق برد بسته شده و با خاموش شدن فن این مدار، باز می‌شود.

برد تا زمانی که از سالم بودن پرشر سوپیچ هوا مطمئن نشود، به فن اجازه نمي‌دهد كه روشن شود.گاهي اوقات به علت خرابي برد، فن روشن نمي‌شود ولي اگر فن با وجود سالم بودن برد كار نكند به معني خرابي پرشر پكيج ايران رادياتور است كه بايد نسبت به رفع خرابي پكيج ايران رادياتور اقدام كرد. روشن نشدن فن يكي از دلايل خطاي 40،60 80 بوده كه به معني خراب بودن پرشر هوا پکیج دیواری است.

بیشتر بخوانید :  تمام چیزی که لازم است درباره عیب یابی پکیج ایران رادیاتور بدانید!

 

6. خرابی شیر اطمینان یا شیر تخلیه

شير اطمينان پكيج از بالا رفتن فشار بار پكيج از حد مشخصي جلوگيري مي‌كند و نحوه كار آن به اين صورت است كه آب اضافه موجود در رادياتور از طريق شير اطمينان خارج مي‌شود. در صورت خرابي شير اطمينان آب اضافه از پكيج خارج نمي‌شود و خرابي پكيج را به همراه دارد.

 

7. خرابی منبع انبساط پکیج

منبع انبساط پكيج به ثابت نگه داشتن فشار آب داخل پكيج منجر مي‌گردد. حجم آب با زياد شدن دماي آب افزایش پیدا مي‌كند و از آنجايي كه پكيج و سيستم لوله كشي فضاي ثابتي دارد با افزايش فشار بيش از حد، آب اضافي از شير اطمينان خارج می‌شود. وجود منبع انبساط كه درون آن بالشت هوايي وجود دارد منجر به جبران شدن فشار پكيج خواهد شد. در منبع انبساط نیز بايد هوا وجود داشته باشد. در صورت وجود داشتن آب به جاي هوا در منبع انبساط، لازم است كه منبع انبساط تعويض گردد در غير اين صورت منجر به خرابي پكيج مي‌شود.

8. خراب شدن مبدل حرارتی

رسوبات آهكي يا پوسيدگي مبدل حرارتي خرابي پكيج را به دنبال دارد. نشانه‌هايي وجود دارد كه مشخص مي‌کند مبدل حرارتي خراب است، از جمله: فشار آب گرم مصرفي كاهش پيدا مي‌كند، با وجود روشن بودن پكيج آب گرم نمي‌شود، براي گرم شدن آب گرم بايد مدت زمان زيادي صرف كرد، فشار بار دستگاه بدون دليل خاصي افزايش پيدا مي‌كند و زمان زيادي لازم است تا رادياتورها گرم شوند. در صورت تعمير نشدن مبدل حرارتي پكيج خراب مي‌شود.

 

9. سوراخ بودن مبدل اولیه يا اصلي و يا رسوب زدايي اشتباه آن

مبدل اوليه در پكيج‌هاي تك مبدله وجود دارد. يكي از معايب پكيج تك مبدله نسبت به پكيج دو مبدله اين است كه به تعداد دفعات كمتري مي‌توان آن را رسوب زدايي كرد و پس از حدود ده بار رسوب زدايي، مبدل سوراخ مي‌گردد.

اين مشكل در داخل مبدل صورت مي‌گيرد و از روي ظاهر آن نمي‌توان متوجه سوراخ شدن مبدل شد، ولي اگر پكيج را مجدد راه اندازي كنيم با مشاهده افزايش بار پكيج به صورت خود به خود می‌توان متوجه شد که مبدل خراب شده است. در این صورت باید نسبت به تعویض مبدل اقدام شود.

بیشتر بخوانید :  چرا پکیج آب را گرم نمی کند؟

 دلایل مختلفي براي سوراخ شدن مبدل اوليه وجود دارد از جمله املاح موجود در آب و رسوب زدايي اشتباه مبدل كه خرابي پكيج را به دنبال دارد. براي رسوب زدايي پكيج بايد از افرادي كه در اين زمينه تخصص دارند كمك گرفت تا خسارت بیشتری به بار نیاید.

 

10. هوا داشتن پكيج دیواری

هوا-داشتن-پكيج-دیواری-پکیج-ایران-رادیاتور

گردش آب در پكيج منجر به فعل و انفعالاتي در لوله‌هاي رادياتور مي‌گردد كه درنتيجه باعث می شود سيستم هوا بگيرد. هوا داشتن پكيج، افزايش فشار پكيج را به دنبال دارد كه با  هواگيري پكيج اين مشكل رفع مي‌گردد.

مشاوره مرکز فروش تلفن:02177272942

11.  خرابي برد پكيج ايران رادياتور

برد پكيج دستورات پكيج را به قطعات مختلف سيستم نشان مي‌دهد. از دلايلي كه باعث خرابی برد پکیج ایران رادیاتور می‌شود می‌توان به موارد زير اشاره كرد:

 • گرد و خاک
 • سرريز شدن آب بر روي برد
 • به پايان رسيدن عمر قطعات الكتريكي موجود در برد

 

12. از كارافتادن فن پكيج

فن پكيج دود ناشي از سيستم احتراق را به بيرون از پكيج منتقل مي‌كند و از بالا رفتن بيش از اندازه دما در محفظه احتراق جلوگيري مي‌كند. پكيج با توجه به مدل آن مي‌تواند داراي فن يا بدون فن باشد. از دلايل خرابي فن پكيج مي‌توان به وجود گرد وخاك در فن پكيج، گيركردن پروانه فن و سوختن رله فن پكيج اشاره كرد.

 

سخن آخر

به خاطر مقرون به صرفه بودن قیمت پکیج ایران رادیاتور، بسیاری از منازل مسکونی به پکیج های این شرکت مجهز شده اند. خرابی در پکیج ایران رادیاتور می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. برخی از این دلایل اگر به سرعت رفع نگردد می‌تواند عواقب و خسارت زیادی به بار بیاورد. سعی کردیم در این مقاله تمام دلایل خراب شدن پکیج دیواری ایران رادیاتور را بررسی کنیم. برای حل مشکل بهتر است در سریع‌ترین زمان ممکن با مجموعه قابل اعتماد و متخصص که در تعمیر انواع پکیج دیواری زبده و کاربلد هستند تماس بگیرید و یا برای تعویض و خرید قطعات پکیج دیواری با ما در ارتباط باشید.

مشاوره مرکز فروش تلفن:02177272942

سوالات متداول در خصوص خراب شدن پکیج ایران رادیاتور

خرابی پکیج دیواری ایران رادیاتور چه دلایلی دارد؟

خراب شدن پمپ پكيج، معیوب بودن الکترود یون داخل پکیج، مسدود شدن راه خروج دود در پكيج‌هاي بدون فن، کاهش میزان فشار آب خرابی سنسور دود، خرابي پرشر پكيج، خرابی شیر اطمینان یا شیر تخلیه، خرابی منبع انبساط پکیج، خراب شدن مبدل حرارتی، سوراخ بودن مبدل اولیه يا اصلي و يا رسوب زدايي اشتباه آن، هوا داشتن پكيج دیواری، خرابي برد پکیج، از كارافتادن فن پكيج

علت خرابی پکیج ایران رادیاتور l24ff چیست؟

خرابی پکیج دیواری ایران رادیاتور در تمامی مدل‌ها یکسان است.

علت خرابی خرابی پکیج ایران رادیاتور m24ff چیست؟

خرابی پکیج دیواری ایران رادیاتور در تمامی مدل‌ها یکسان است.

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *